Otázky a odpovědi

Založení soukromé mateřské školky

Dobrý den, planuji si založit soukromou školku, mohu požádat o veškeré informace k jejímu založení ( podmínky založení, postup, potřebné vzdělání, atd. ) Děkuju moc a hezký den:)

Re: Založení soukromé mateřské školky

https://mojedetskaskupina.cz/jak-na-detskou-skupinu/

Re: Založení soukromé mateřské školky

Dobrý den, nabízíme případně poradenství.
Kontakt přes email: info@jesle.eu

Mgr. Václav Hampl
Síť mateřských škol ProFamily

Založení jeslí

Dobrý den, přemýšlím o založení jesliček nebo školky s alternativní výukou. Chtěla jsem se zeptat, jestli se momentálně nabízí nějaká dotace na výstavbu nebo rekonskrukci, protože přeci jenom, je to veliká investice, a tak se zajímám i o možné dotační programy.
Předem moc děkuji za odpověď.
Hezký den,
Dokoupilová

Jesličky

Dobrý den. Rádi bychom získali informaci k založení jesliček. Máme představu o nemovitosti. Takže koupi, rekonstrukci a vše potřebné. Mohla bych Vás požádat o zaslání bližších informací? :-) Děkuji, Jana

Přidat nový příspěvek

pomoc s jeslemi

Dobrý den,
sháním informace o založení jeslí ( od přímého začátku - stavby nebo rekonstrukce - do konce). Mám určitou představu a potřebovala bych si to promyslet, zdali se do toho pustit či nikoli. Předpokládám, že je to záležitost minimálně dvou let, proto se začínám zajímat už nyní, pokud tedy není ještě pozdě. :o)

Děkuji za informace. 
Moc zdraví Centková M.

 
 

Re: pomoc s jeslemi

Dobrý den, 

vzhledem k tomu, že celý systém péče o děti a předškolní vzdělávání prochází velkou změnou a je nově silně dotován z ESF (mikrojesle, dětské skupiny) je rozumné zakládat nové zařízení na základě dotace. Odpověď jsem Vám zaslala emailem. 

jesle.eu

LS

 

Založení soukromé školky

Dobrý den,

již nějakou dobu uvažujeme s manželkou o založení soukromé školky v Praze a teď se začínáme dívat na požadavky, které musí školka splňovat. Bohužel se nám nedaří najít nikde soupis, popřípadě postup jak školku založit, popřípadě jaké hygienické a kvalifikační požadavky splnit. Nedisponujete náhodou takovýmto postupem, popřípadě, nemáte kontakt na někoho, kdo by se v této problematice orientoval?

 

 

Založení soukromé školky

Dobrý den, nabízíme případně poradenství.
Kontakt přes email: info@jesle.eu

Mgr. Václav Hampl
Síť mateřských škol ProFamily

 

 

Re: Založení soukromé školky

Dobrý den, 

děkuji za odpověď. Poradenství bychom případně využili - nyní hledáme vhodné prostory a jsme ve fázi plánování. Rád bych si ale ujasnil, že rozumím technickému postupu.

Jako první věc je zařídit živnostenský list na základě https://firmy.finance.cz/zivot-podnikatele/start/obsahove-naplne-zivnosti/volne/du6698-72-72-mimoskolni-vychova-a-vzdelavani-poradani-kurzu-skoleni-vcetne-lektorske-cinnosti/

Další krok by bylo založení s.r.o.

Následně přichází na scénu prostory a hygienické podmínky. Stravování bychom delegovali na společnost zaměřenou na tuto činnost - například Bionea, tudíž nejhorší hygienické podmínky bychom nepotřebovali splnit.

Bohužel ale nevím, zda-li je potřeba někde dostat razítko, že prostory splňují podmínky - tudíž někde se zaregistrovat, či zda-li stačí zaregistrovat provozovnu na živnostenském úřadě a otevřít. Nikde se mi nedaří dohledat, že by bylo explicitně vyžadováno povolení, ale zase se mi nezdá, že by nebylo potřeba razítko.

Mohli bychom se případně sejít a pobavit se o tom, co je potřeba?

S pozdravem,
--
Jakub Kovář

 

 

Re: Založení soukromé školky

Dobrý den, 

zasílám kladnou referenci: S panem Hamplem jsme se setkali v rámci konzultací týkajících se založení soukromé školky. Během 4 hodin jsme navštívili 3 školky ve kterých jsme se dozvěděli nezbytné informace pro založení a provoz soukromé školky. V rámci konzultace jsme dostali nezbytné rady čemu se vyvarovat a na co se naopak zaměřit. Pan Hampl má velké znalosti v problematice mateřských škol a absolvovanou konzultací naše spolupráce teprve začíná.

S pozdravem Jakub Kovář